Par aktuālo Rīgā

Par aktuālo Rīgā

Ēterā – ceturtdienās 18:30

Klausies Aināra Rutkēviča sarunu ar Andri Ameriku par aktualitātēm Rīgas pilsētā.

Raidījumu vada Ainārs Rutkēvičs

Uzdod savu jautājumu, aizpildot formu


 
Vārds, uzvārds 

Jautājums

Drošības kods *


 
 
Lauris 2018-10-22 15:38:19
Vai Amerika kungs varētu atbildēt pēc kāda mehānisma notiek nesen saremontētu ielu posmu labošana. Runa ir par 2-3 gadus atpakaļ laboto Brīvības gatves posmu Juglā. Jau pirmajā gadā pēc remonta gūlijas bija iesēdušās un vietām tās tiek ik pa brīdim salabotas, bet turpat 20 metrus tālāk esošās atstātas tādā pašā stāvoklī, kad iebrauc ar auto šādā vietā "bedres efekts" ir jūtams ļoti. Iedzīvotājiem ir jāraksta iesniegums, kādam jāzvana, vai kādam no pozīcijas deputātiem ir jāiebrauc šādā bedrē, lai notiktu kāda kustība šajā jautājumā?
 
šoferis 2018-10-22 12:08:22
Sveiki. Saremontējiet LŪDZU Murjāņu ielas posmu , kas ir aiz garāžu kooperatīva Jugla-3 Vai ir iespēja šajā pašā posmā izveidot gājēju ietvi ? Kāpēc šis posms ir nolaists līdz šādam stāvoklim ?
 
Mārtiņš Valters 2018-10-17 15:56:16
Kāpēc gājējiem, lai šķērsotu Dammes ielu, ir jāriskē ar savu dzīvību? Visā Dammes ielas (980m) garumā ir tikai viena gājēju pāreja - pie tramvaja pieturas Anniņmuižas bulvāris. Jau gadiem tiek solīts ierīkot gājēju pāreju arī pie 1.tramvaja galapunkta, bet nekas nemainās. Gājēju pāreja nepieciešama arī Dammes un Slokas ielu krustojumā. Situāciju būtiski pasliktina tas, ka pēdējos gados strauji pieaudzis ielas labajā malā (virzienā no Kurzemes prospekta uz Anniņmuižas bulvāri) stāvošo automašīnu skaits. Tās apdraud gan gājējus, gan šoferus, jo nosedz redzamību. Arī no iekšpagalmiem izbraukt kļūst riskanti. Ierosinu, beidzot ierīkot sen solīto automašīnu stāvvietu visā garumā no 1.tramvaja galapunkta līdz gājēju pārejai pie Anniņmuižas bulvāra ielas kreisajā pusē (pie tramvaja sliedēm, kur ir pilnīgi nevajadzīgs gājēju celiņš), bet ielas labajā pusē stāvēšanu aizliegt.
 
apnicis jau.... 2018-10-17 11:46:24
Labdien. Šķërsojot Lubānas ielas krustojumu no Katlakalna ielas uz Andreja Saharova ielu un ari otrādi, Uz Lubānas ielas ir izveidojušās rises. Vai tiešām viņas nav iespēja nofrēzēt. Dēļ viņām rodas neperedzētas straujas bremzēšanas , kas veido avārijas situācijas
 
Rebeka 2018-10-17 10:33:37
Labrīt! Jautājums par īpašumtiesībām un sakopšanu adresē Dzērvju ielā 8. Māja un tai blakus esošā teritorija ilgus gadus bija pamesta un nekopta. Ziemās, it īpaši netīrītā jumta un lāsteku dēļ, bija pat bīstami iet garām. Taču šogad izskatās, ka mājai parādījies jauns īpašnieks. Tomēr, lai gan māja tiek atjaunota, pati teritorija netiek kopta, kas jau rada bažās par nākamo ziemu. Pavasarī tur nocirta mežābeli un izcirta krūmus, vēlāk aplika sētu – jāsaka visai interesantā griezumā – ar robu, ārpusē atstājot koku. Tagad rudens labas ap šo koku sakritušas biezā slāni un ir jau pa pus brauktuvi, taču nešķiet, ka kāds plāno sakopt. Jautājums, kam būtu jākopj gan lapas, gan ziemā jātīra lāstekas šajā īpašumā? Neizskatās, ka tas būtu pašvaldības īpašums. Vai privātīpašniekiem nav pienākums nodrošināt kārtību? It īpaši, ja tas apgrūtina un apdraud garāmgājējus?
 
Rudens 2018-10-17 09:56:04
Labrīt! Kas notiek Bastejkalnā? Cik ilgi būs rakumi?
 
Raimonds. 2018-10-15 14:31:02
Laba diena! Strādāju blakus domei un, radās ieteikums. Paula mūzika, protams, ir lieliska izvēle zvanu skaņām, tomēr, vai plkst.13.00 dziesmu Dāvāja Māriņa var nomainīt pret citu? Varbūt vajag pamainīt, lai tie, kuri pa dienu Vecrīgā dzird arī tās mūzikas, kas skan vakarā.Paldies.
 
Dzidra 2018-10-12 11:04:29
īgas pilsētas pašvaldības dzīvojamo māju pārvaldnieks ir SIA Rīgas pilsētbūvnieks.Arī mājai Rīgā, D.Brantkalna ielā 17 korp.1. Ēkas projekta vadību un būvuzraudzību veica Pilsētbūvnieks.Tātad arī paredzēja, ka sākotnēji teritorijā sastādītie dekoratīvie ceriņkrūmi, košumkrūmi, kuri ir ne mazums, ziemcietes puķudobēs tiks pienācīgi arī koptas.Un būs kāda reāla persona, kura pildīs sētniekam paredzētos darbus-uzkops teritoriju,rūpēsies par viena deviņstāvu nama tīrību utt. 2008.g ēku nodeva ekspluatācijā un pašvaldības dzīvokļu atslēgas saņēma īrnieki, no kuriem lielākā daļa iepriekš dzīvojuši denacionalizētos namos vai dzīvokļos bez ērtībām.Un realitāte pēc 10.gadiem-tā arī šo gadu laikā apsaimniekotājs neauzskatīja par pienākumu rūpēties par krūmiem teritorijā, puķudobes atstātas īrnieku aprūpē.Dobēm paredzētā melnzeme tika izgāzta un pamesta,to zibenīgi aiznesa blakusmāju iedzīvotāji.Bet sētnieks šai mājai ir īpaši aizsargājama persona-amataprakstā ,visticamāk, ir noteikts-kaut kad atnāciet,šo to patīriet un ātri prom,trepes slaukiet 2xmēnesī, mazgāt gan nevajag- gan jau nama īrnieki paši sakops utt.Jo ko gan spēj paveikt sētnieks, kurš nāk un iet,kad grib, bet darba vietā nepavada vairāk kā pāris stundas dienā. Un Latvijai 100 šī nama iedzīvotāji sagaidīs ar izolācijas lenti aizlīmētiem un jau 2 gadus nemazgātiem trepju logiem,ar nemazgātām trepēm un ar no hlora ūdens aplaistītām sarūsējušām nama durvīm un ar vēstījumu, ka ar nākamo gadu tiks pacelta dzīvojamo telpu īres maksa.Lūdzu Jūsu skatījumu uz apsaimniekošanas modeli šajā mājā,neiedziļinoties faktā,kādas kategorijas vai sociālo slāņu īrnieki mīt pašvaldībnas dzīvokļos.Kam jākopj krūmi un puķu dobes pašvaldībai piederošās teritorijās (neiesaistot īrniekus) un kas ietilpst sētnieka ikdienas pienākumos pašvaldībai piederošā namā?
 
Aija Lokenbaha 2018-10-11 20:40:42
Par mošejas būvniecību Avotu ielā. Rīgā dzīvo vairāki tūkstoši musulmaņu, bet nav nevienas mošejas. Tās vajadzībām pašlaik tiek izmantota kāda ēka, kas ir par mazu un cilvēki lūdzās uz ielas. Avotu ielā ir iecerēta mošejas būvniecība, kam jau 3 gadus nevar saņemt atļauju no Rīgas domes. Pastāv uzskats, ka tas ir politisks uzstādījums - nepieļaut mošejas būvniecību Rīgā. Sakiet lūdzu, vai tā ir?
 
šoferis 2018-10-11 12:12:33
eklājiet LŪDZU asfalta kārtu Gaiļezera ielas iegrimušajā posmā. To var izdarīt ar asfalta ieklājēju
 
 
Ziema 2018-10-10 18:33:23
Labvakar! Gribētos zināt, vai Mežaparka estrādā šogad būs ziemas parks? Kur vispār Rīgas pilsētā ir kalniņi, no kuriem šļūkt? Paldies.
 
Baiba 2018-10-09 11:35:00
Sveiki. Pienācis brīdis, kad fasādes mājai ir nepieciešams remonts. Saņēmām jau sodu no policijas. Nezinu kāds statuss ir šai ēkai (valsts aizsargājamais statuss gan nav), bet varbūt ir iespējams dabūt valsts līdzfinansējumu kā par vēstures pieminekli? Kur jāpiesakās un kādu finansējumu pilsēta varētu dot?
 
Mārcis 2018-10-08 17:13:32
Labdien! Zinu, ka par šo ir jautāts iepriekš, bet situācijas atkārtojas un tādēļ atkal jautāju. Sabiedriskais transports. Konkrēti šodiena 16.autobuss, bet ir manīts arī citreiz. Televizorā redzu receptes, bet pieturvietu ekrāns balts. Droši vien tā gadās arī citos maršrutos. Saprotu, ja sākumā, kad tikko ieviesa sistēmu tā varēja gadīties. Raizējos par tiem, kuri orientējas tikai pēc pieturvietu nosaukumiem. Tos arī neatskaņo. Vai par šo tiek domāts, kā uzlabot? Paldies!
 
Valters 2018-10-07 21:37:53
Sveiki jautājums soreiz bus saistīts par satiksmi.. man daži draugi kam ir automašīna ir braukuši pa dažām pilsetām kur braucot vakaros kad nau satiksme liela vai vispar nekāda satiksme un nonākot līdz luksaforam pie sarkanās gaismas ja nav citur mašīnas tad viņš nomainas uz zaļu ... jautajums vai kaut ka tamlīdzīgi arī Rīga kaut kad paredzets? cerams sapratat jo man grūti bij to domu paskaidrot..
 
Jānis Teivišs 2018-10-05 08:50:29
Kad tiks nolīdzināts grants segums Rīgā, Pastendes ielā, sen te tas nav darīts. Vai ir paredzēts asfaltbetona segums tuvākā nākotnē?
 
Mārtiņš 2018-10-04 19:27:28
Sveiki. Jautājums par pagriezienu uz Smārdi no Ventspils šosejas braucot no Rīgas. Vai ir paredzēta un ja nav, tad kāpēc, kāda bremzēšanas josla pa kreisi, lai nogrieztos uz Smārdi. Šobrīd tur ir nepatīkami ass un grubuļains(deformējies asfalts) 90° pagrieziens no šosejas. Manā skatījumā ļoti bīstams, jo no mugurpuses vienmēr brauc rinda ar mašīnām, kurām pēkšņi no 90+km/h jāsabremzējas lidz 30-50km/h, jo kāds mēģina nogriezties. Arī no Tukuma puses braucot ja griežas pa kreisi uz Smārdi nav iespējams apbraukt auto. Vai ir paredzētas kādreiz kādas izmaiņas/paplašinājums šai krustojumā? Paldies.
 
Ivars 2018-10-04 14:55:13
Labdien, Amerika kungs! Uz Rīgas satiksmes transporta līdzekļiem augustā, septembrī un oktobra sākumā bija redzama kāda Saskaņas deputāta kandidāta smaidīgā seja un Rīgas domes priekšsēdētāja ne tik smaidīgais ģimentnis. Cik šādi "reklāmas bukleti" uz transportlīdzekļiem pārvietojās pa Rīgu pārvadājot pasažierus? Droši vien uz jautājumu cik izmaksā viena šāda transporta līdzekļa aplīmēšana jūsu atbildē tiks ietverts vārds komercnoslēpums un atbildi mēs neuzzināsim. Tāpēc to arī neuzdošu. Paldies!
 
MonikaM. 2018-10-02 14:16:25
Labdien. Nesen ar ģimeni uzsākām dzīvi Rīgā. Sākam iepazīties ar piedāvātajām atlaidēm un bezmaksas iespējām. Mūsu ģimenē ir divi bērni 5 un 13 gadus veci. Sakiet lūdzu, kur mēs pieaugušie un kur bērni var brīvajā laikā bezmaksas sportot? Bērniem interesētu arī pēcskolas izglītojošie pulciņi, kas nav skolas telpās un ir bez maksas. Ko Rīgas dome piedāvā? Paldies.
 
Pēteris. 2018-10-01 17:43:22
Labvakar! Rakstu Jums šādā jautājumā. Kādreiz mūsu māju apkalpoja uzņēmums “Rīgas siltums”, kas pildīja pienākumus kopumā labi. Bija iespēja aiziet pie viņiem un darbinieki tūlīt pat atnāca un novērsa problēmu. Kas tagad? Tagad jāzvana pa tālruni 80000610 un jāklausās pasakas. Atbilde sagaidāma reizēm tikai pēc 10 minūtēm; pēc tam atbild, ka zvanu ierakstīs un klientam atzvanīs. Piemērs...Konstatēju, ka mājā sistēma nav uzpildīta ar ūdeni un piezvanīju uzņēmumam, kas šobrīd apkalpo māju. Zvanīju piecas reizes, lai uzpilda sistēmu, bet līdz šim nekas nav izdarīts. Ja notiks avārija, ko tad? Ar “Rīgas siltums” bija labi - kādēļ vajadzēja mainīt apkalpojošo uzņēmumu. Par to, ka mainīs netika ziņots un iedzīvotājiem no maiņas tikai sliktāk. Varbūt jaunais uzņēmums piedāvā lētākus pakalpojumus? Lētāk ne vienmēr nozīmē labāk. Lūdzu atbildēt, kas ir šis jaunais noslēpumainais uzņēmums?
 
Vineta 2018-10-01 11:23:33
Labdien, Ezermalas ielas sākuma daļā ir ceļi, kas Ezermalas ielu savienotu ar Lizuma vai Pakalniešu ielām, bet tie ir ļoti sliktā stāvoklī. Šis ceļa posms būtu laba alternatīva nestāvēšanai sastrēgumos uz Krustabaznīcas ielas vai Viskaļuu ielas. Ceļa tehniku tur pēdējo reizi manīju pirms pašvaldības vēlēšanām. Vai ir plānots šos ceļa posmus uzlabot, tādējādi atslogojot Brīvības ielu?
 
 
Ainārs 2018-10-01 10:38:34
Labdien. Sakiet, kad tiks saremontēts piebraucamais ceļš bērnu rotaļu laukumam Mežciemā? Laukums atrodas starp Mežciema ielas 23 un 23a ēkām. Piebraucamais ceļš ir ļoti bedrains. Pat pārvietoties kājām pa šo ceļu ir problemātiski, īpaši ar mazu bērnu.
 
Jānis 2018-09-28 14:18:21
Sveiki. Bijušās Sporta pils vietā Barona ielā jau ilgāku laiku ir būvbedre, ja tā var teikt. Sēta apjozta, bet nekas nenotiek. Jaunā koku audze jau izaugusi garāka par sētu.:) Vai ir zināms, kas tur un kad būs?
 
Velta 2018-09-28 11:49:03
Labdien. Kā notiek sabiedriskā transporta pieturvietās novietoto atkritumu tvertņu iztukšošana? Cik regulāri atkritumus izved? Pēcpusdienās un vakaros bieži tvertnes ir pārpildītas.
 
Sabīne 2018-09-27 08:52:55
Labrīt. Vai tiešām tik ļoti jāaplīmē tramvaji? Reizēm ir tā nolīmēti, ka cauri neko nevar redzēt. Grūti saskatīt, kur kāpt ārā. Ne vienmēr cilvēki orientējas pēc pieturu nosaukumien, ko atskaņo. Un, ne visi var sadzirdēt. Skaisti jau ir, bet varbūt logus var tik ļoti neaizlīmēt?
 
Antons 2018-09-26 19:36:24
Labvakar! Rīgas pilsētā ļoti tiek domāts par veloceliņiem un ērtumu velo braucējiem. Bet, es gribētu parunāt par velo braukšanas "ēnas" pusi. Arī šeit valda agresīvs braukšanas stils un noteikumu neievērošana. Kā piemēram, ir gadījies manīt puišus, kuri ielās, kur ir veloceliņš, vienalga pamanās braukt par braucamo daļu un traucēt šoferiem. Tāpat ātrums mēdz būt neadekvāts. Ne tikai uz veloceliņiem, bet arī uz gājēju ceļiem. Lielākā problēma ir tā, ka viņi nav identificējami. Apskādē auto un aizbrauc ātri tālāk. Ne numura zīmes, nekā. Vai Rīgas dome var ko darīt šajā sakarā? Pateicos.
 
Juris Z. 2018-09-25 17:01:41
Šobrīd Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda atbalstu īsteno projektu „Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija dabas parkā „Piejūra” (Natura 2000 vieta)”, kura mērķis ir mazināt antropogēno slodzi uz Eiropas Savienības aizsargājamiem biotopiem dabas parka „Piejūra” (Natura 2000 vieta) teritorijā, nodrošinot bioloģiskās dabas daudzveidības saglabāšanu nākamajām paaudzēm. Dabas parkā „Piejūra” - Mangaļsalā izbūvēs veselības taku, savukārt Mangaļsalas ielā 5A tiks izbūvēta labiekārtota autostāvvieta. Viss būtu labi, bet gandrīz tajā pašā vietā (tikai nedaudz tālāk) Mangaļsalas ielā atrodas izlaupīts un piesārņots pašvaldības īpašums. Lūgums palīdzēt.
 
Miķelis 2018-09-25 13:31:31
Sveiki. Vai Rīgas dome kaut kā var palīdzēt iedzīvotājiem, kuri dzīvo ēkās, ko pārvalda biedrības? Ir pretenzijas pret biedrības darbu, naudas iekasēšanu un līgumā atrunāto saistību nepildīšanu. Ko mums darīt šādā situācijā? Vai tikai maksas jurists var palīdzēt? Esam situācijas ķīlnieki. Pāriet uz citu biedrību vai RNP nav variantu, jo nevar noorganizēt normālu īpašnieku kopsapulci. Paldies.
 
Dace 2018-09-25 13:01:34
Labdien! Jautājums A.Amerika kungam par Pupuķu ielu. Apmēram pirms gada Agnese Jums šajā raidījumā uzdeva jautājumu par Pupuķu ielas situāciju – konkrēti ielas posmā no Bauskas līdz Svīres (jeb bijušajai Gulbju) ielai, kas ir pilnībā tumšs, bez ietves, ar sliktu ceļa segumu un dzīvojamajai zonai salīdzinoši intensīvu satiksmi. Toreiz sniegtās atbildes nav piepildījušās, tāpēc atgriežamies pie jautājuma vēlreiz. Posms no Bauskas ielai līdz Pupuķu 5 vai krustojumam ar Svīres ielu viennozīmīgi ir bīstams gan braucējiem, gan gājējiem, īpaši bērniem, jo divām pretī braucošām mašīnām mēģinot samainīties, gājējiem nav kur palikt. Pa šo ielu katru dienu brauc arī ‘Ostas Celtnieka’ lielgabarīta transports, kas nopietni bojā jau tā pamatīgi cietušo ielas segumu. Toreiz šajā SWH raidījumā (2017.gada 14.septembrī) A.Amerika kungs norādīja, ka apgaismošanas tīkla izbūve jau it kā notiekot, kas īsti nebija patiesība. YIT Celtniecība apgaismojumu izbūvēja tikai dzīvojamo māju pagalmā, nav zināms, ka viņiem būtu bijuši plāni apgaismojumu nodrošināt arī ielas posmā līdz Bauskas ielai. Pati iela jebkurā gadījumā joprojām ir tumša. Raidījumā tika arī minēts, ka ietves izbūve ir 2018.gada budžeta jautājums, bet līdz šim brīdim nekas vairāk nav zināms. Lūdzu padalieties ar informāciju, kādā statusā ir RD plāni attiecībā uz šo ielu šobrīd un kā mēs, Pupuķu ielas un Svīres ielas dzīvojamo namu dzīvokļu īpašnieki, varam palīdzēt Rīgas domei iekļaut šī posma sakārtošanu 2019.gada budžetā? Varbūt mums pieteikties uz vizīti pie Jums vai uzaicināt Jūs ciemos uz Pupuķu ielu?
 
Alda 2018-09-20 18:25:55
Pat ar neabruņotu aci ir redzams, ka Rīgā strauji pieaug velosipēdu izmantotāju skaits. Laika apstākļu kļuvuši ļoti piemēroti velobraukšanai un cilvēki labprāt arī to izmanto. Cik daudz šī gada laikā ir palielinājies galvaspilsētas speciālo velojoslu skaits kilometros? Paldies par atbildi.
 
Kārlis K. 2018-09-18 08:57:41
Sakiet lūdzu, kad tiks noasfaltēta Beberbeķu iela posmā no Kārļa Ulmaņa gatves līdz Čuguna ielas pagriezienam ar guļošajiem ātruma vaļņiem ? Vai ja nevar noasfaltēt tad vismaz uzstādīt apdzīvotas zonas zīmes ? No Imantas puses ši zīme beidzas pie Gaviezes ielas, lai gan talāk sakot no Nigrandes ielas lidz Kārļa Ulmaņa gatevei ir loti apdzīvota iela ! Kā arī, kad tiks ievilkts pilsētas ūdens vads ? Situācija ir pavisam vienkārša: iela ir ļot noslogota un putekļu mākonis, kas jaēd kājam gājējiem ir nenormāls ! Automašīnas nerespektē tieši neko, brauc ātri, agresīvi un izmanto, ka nav ātruma ierobežojošo zīmju, un dēļ blakus esošā meža viss putekļu mutulis aiziet pāri visām iedzīvotaju sētam lidz otram meža masīvam pie Kārļa Ulmaņa gavei ! Savukārt putekļi ieiet iedzīvotājiem mājas noklājas uz visam virsmām un elpcēļiem ! Logus un durvis nevar turēt vaļa ! Paldies jau iepriekš !
 
 
Margarita 2018-09-17 11:01:20
Laba diena. Kas notiek Vecrīgā? Nākot no krastmalas ieraugu vairākas celtniecības. Okupācijas muzejs, pēc tam viena ēka aiz Melngalvju nama, otra gandrīz blakus tam? Nav diez ko pievilcīgi. Ilgi vēl tā?
 
Edvarts Krakts 2018-09-13 19:25:14
Labdien, 2018.gada 11.maija Rīgas domes Satiksmes departamenta konsultatīvās padomes sēdē tika nolemts uzstādīt ceļa zīmi Apstāties aizliegts Čiekurkalnā, Gaujas ielas posmā no 2. līdz 3. Šķērslīnijai. Tā nolemts, lai "nodrošinātu mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku (gājēju un velosipēdistu) drošību minētajā ielas posmā". Šajā posmā atrodas bērnudārzs "Čiekuriņš", uz to katru rītu un vakaru vecāki dodas ar bērniem. Un vēl šajā posmā ne vienā, ne otrā ielas pusē nav ietves! Ir tikai iemītas, dubļainas taciņas. Rīgas dome nevis dubļainu taku vietā izveido normālas ietves, bet gan aizliedz šajā posmā uz ielas novietot auto - sak, ejat cilvēki pa ielu, tur ir labs segums, mašīnas tur nestāvēs un netraucēs jums pa ielu staigāt! Otrkārt, vecākiem, kas ved bērnus uz bērnudārzu, vairs nav iespējas apstāties uz ielas tieši pie bērnudārza, jo tas tagad aizliegts. Treškārt, cik korekti ir tas, ka pie pašvaldības iestādes neeksistē autostāvvietas? Lūgums nodrošināt 1) zīmes noņemšanu, 2) ietvju izbūvi, 3) izmeklēt, kā RDSD varēja pieņemt šādu pretrunīgu lēmumu. Edvarts no Čiekurkalna
 
Valters 2018-09-13 16:19:15
Sveiki es šodien kad rakstu šo jautajumu biju aizbraucis ar riteni kā parasti uz savu Juglas mazdārziņu kas no pasvaldības iznomaats un liels man bija parsteigums ka ļoti senie vītol krūmi kas ļoti parauguši bija visi nozaģeti un vis nopļauts pabraucu vēl pa mazdarziņu celiņiem un daudzās vietās tā ir izzāģets un izspļauts .. tas ir ļoti labi un pozitīvi pat apsveicami ka beidzot tas ir izdarīts jo vismaz mazāk tā saucamie bomži būs jo viņiem jau nepatīk tādas atklātas vietas bet jautajums ir tāds vai tiks savākti arī visi atkritumi jo raugoties aiz tā visa nozāģetā ir daudz dažādi atkritumi nu vairāk jau plastmasas pudeles.....
 
Arvīds 2018-09-13 15:03:45
Labdien. Vai pilsētas pārvaldes pārstāvji kaut reizi ir gājuši pa ietvi gar mikroautobusu pieturvietām (pie viesnīcas Tallink) un ietvi, kur atrodas autobusu trolejbusu pieturvietas, pretim Origo? Cilvēki parasti steidzas uz sabiedrisko transportu un neskatās zem kājām. Tur mierīgi var paklupt un lauzt kaklu. Trotuārs ir briesmīgā stāvoklī.
 
Centrāltirgus 2018-09-12 16:11:36
Labdien. Man vairāk ierosinājums. Būtu ļoti ērti, ja pie Centrāltirgus ieejas vai ieejām tiktu uzlikts pārskatāms plāns, kur kas atrodas. Paviljoni, ziedi, saimniecības preces .Virzienu norādes vispār būtu ideāli. Var arī ar tulkojumiem, lai Rīgas viesi neapjūk. Domāju, ka tas daudzus iepriecinātu. Var jau būt, ka tāds plāns kaut kur ir. Tādā gadījumā ļoti grūti atrodams. Neesot rīdziniekam tirgū tiešām var apmaldīties un neatrast meklēto. Paldies.
 
Ligita 2018-09-12 13:37:40
Labdien! Nevaru atrast, kur var uzzināt, kad pienāks mana rinda uz dzīvokli. Apsolīja jau gadu atpakaļ. Lieta tāda, ka ir nepieciešamas trīs operācijas. Ja jāmaksā īre par dzīvokli nevaru atļauties. Gaidīt ar operācijām var, bet cik ilgi? Ilgākais – pusgads. Ilgāk nevar.
 
Lote 2018-09-12 08:29:59
Sveiki. Jautājums par satiksmes organizāciju Rīgas pilsētā. Šoreiz par Vienības gatvi, izbraucot uz Jelgava šoseju, pie Rīgas robežas. Šajā posmā ir ļoti liela vajadzība pēc luksofora, jebkādas satiksmes organizācijas! Bieži braucot pa šo posmu, esmu novērojis milzīgo satiksmi un iespēju iekļūt negadījumā, bīstamās situācijās.
 
Arvo 2018-09-10 15:32:08
pie T/C Alfa starp velo joslu un gājēju ceļu ir izveidoti 2 jauni savienojošie celiņi. Viss jau būtu labi, ja šiem aptuveni 6-8 metrus platajiem celiņiem pa vidu nebūtu stabs un koks. Tieši dažus metrus uz priekšu bija pietiekoši liela vieta, lai nebūtu šāda ačgārnība. Varbūt tur zem tā visa slēpjas kas dziļāks.
 
Santa 2018-09-10 14:32:59
Sveiki. Kas tas par dīvaino kioskiņu Silciema ielā, pretī mājai nr.9? Nesen pārvācos uz šo rajonu un ikdienā ejot gar šo kiosku rodas jautājums – vai tas ir privāts, pašvaldības? Izskatās nolaists un ilgu laiku nelietots. Varbūt ir vērts aizvākt?
 
Kaspars 2018-09-10 12:52:11
Labdien. Vai varat, lūdzu sniegt skaidrojumu gandrīz 32% cenu kāpumam Daugavas sporta nama pakalpojumu cenrādī? Cik noprotu, Daugavas Sporta Nams ir pašvaldības pārziņā un par to atbildīga Rīgas Dome, kam būtu jānodrošina ārpusskolas aktivitāšu pieejamība bērniem, taču šobrīd - neizprotami lielā cenu kāpuma dēļ šis pakalpojums praktiski ne ar ko neatšķirsies, no privāto peldbaseinu piedāvātajiem pakalpojumiem.
 
 
Rūta 2018-09-07 14:58:20
Paldies par beidzot kārtībā savesto Brīvības ielas posmu aiz Gaisa tilta. Jautājums, kur tad palika iepriekš solītā velojosla? Vēl pārbaudīju ziņu arhīvus, kur pāris gadu atpakaļ tā tika solīta.
 
Telma 2018-09-06 11:52:30
Labdien. Lūdzu mums palīdzēt šādā jautājumā. Purvciemā uz ielas pie ēkas Stirnu ielā 51 jau ilgāku laiku stāv balts busiņš (ne sētā, bet uz galvenās ielas). Tas netiek kustināts. Varbūt vajag kaut kā aizrādīt īpašniekam. Tāpat gribu lūgt norādīt Stirnu ielas 51 sētniekam strādāt apzinīgāk.
 
Aldonis 2018-09-04 14:21:03
Labdien, Amerika kungs! Rīgas satiksme savos sociālajos tīklos publicēja informāciju, ka 2017. gadā vidējais tramvaja ātrums Rīgā bija 15,9 km/h. 1965.gada literatūrā var atrast informāciju, ka tramvajs pa Rīgu pārvietojas ar vidējo ātrumu 15,9 km/h. Kur ir lielākā problēma un kas paredzēts ātruma uzlabošanai? Aprunājos ar pāris transporta ekspertiem. Būs interesanti salīdzināt viņu un jūsu viedokli. Paldies
 
Olģerts 2018-09-04 08:42:37
Labdien, dzīvojam Eizenšteina ielā 41. Jau sen kā nav asfalta pie kāpņu telpas. Jau paliek grūti pārvietoties, jo viss pagalms bedrēs. Vai būs kādreiz remonts pie mūsu mājas, pagalmā?
 
Dzintra 2018-09-03 13:05:26
Labdien. Vai Kazdangas ielas iedzīvotājiem ir vērts cerēt uz ielas remontu?
 
Aivars 2018-09-03 10:42:49
Sveiki. Kas notiek ēkā, kas ir tieši pretī Tvaiku ielas ārstniecības iestādei? Šķiet, ka dažos posmos pat kaut kas notiek, mainīti logi. Vai tā pieder valstij, domei? Kādi plāni?
 
Ceļu inženieris 2018-09-02 11:08:12
Labvakar! Par ielām. Rīgā ir neparasti daudz komunikāciju iebūvētas zem ielām. Nesen viesojās grupa ārzemju ceļu būvētāju un arī viņi ir izbrīnīti, par šādu saimniecību, jo skaidrs taču, ka tādā veidā nav reāli saprātīgā kvalitātē nodrošināt ne komunikāciju, ne arī ielas funkcijas. Viņi komunikācijas izvieto tā, lai to uzturēšana pēc iespējas mazāk skar braucamo daļu - zem ietvēm, vai speciālos komunikāciju tuneļos. Kad Rīgas saimnieki sapratīs, ka ielas ir domātas, lai pa tām brauktu, nevis, lai tās nepārtraukti raktu. Kad tiks pārskatīti arhaiskie padomju normatīvi, kuru rezultāts ir šī saimniecība? Kad tiks pārtraukta jaunu komunikāciju izvietošana zem ielām un sākta esošo pārcelšana? Trūkst politiskas izlēmības rīkoties?
 
Valters 2018-09-02 07:09:39
Sveiki kad pie visām Rīgas apkaimes bibliotekam būs velo novietnes? Jeb par velo novietni katram pašam ir jāinteresējas pie savas bibliotēkas priekšniekiem??
 
Anna 2018-08-31 13:08:54
Kad vienreiz beigsies bardaks, kas notiek Vecmīlgrāvī, 6.līnijā? Vai tiešām tik grūti uzstādīt “guļošos policistus”? Blakus skola, slimnīca ar poliklīniku…parasti klusa iela, kamēr vecāki nevadā savus bērnus uz skolu un atpakaļceļā nebrauc kā traki. Vai arī, kā tagad, kad apbrauc sastrēgumu, kas veidojas braucot no Vecāķiem. Vidējais ātrums 90km/h. Nevienu reizi šeit neesmu manījusi policistu ekipāžas. Laikam kamēr nenotiks kāds nopietns negadījums nekas netiks darīts!?
 
skolotajs 2018-08-30 11:53:38
Hipokrâta iela 31 Mežciema pamatskola tieši pretī skolai uz braucamās daļas ir pamatīgi iegrimis, iesēdies asfalts. Transportam pamatīgs trieciens. Lietus laikā apšļaksta automašīnas no kurām tiek laisti uz skolu skolnieki. Kad tiks salobota šī vieta ??? Uz Hipokrāta ielas ir vairāki šādi iesēdumi
 
 
Lotārs 2018-08-29 19:49:50
labdien Tātad Rīgā Mežciema ielā 25 ēka kas šobrīd ir neapsaimniekota vai ir iespeja ka pie šīs ēkas tiek norīkots setnieks?? Jo galu gala tiesi blakus šai ēkai ir rotaļu laikums bērniem bet pie sīs ēkas vis apkart ir pilns ar atkritumiem daudz plastmasas pudeles stikla pudeles un citi atkritumi tad jauniesi kas tur mēdz lietot alkaholiskos dzerienus patīk šķaidīt stikla pudeles pret asfaltu rezultāta uz asfalta ir tik daudz stikli ka ar velosipedu cauri tur nevar braukt pretējā gadijumā visas riepas būs cauras.. vērsu uzmanību ka tiešām visai ēkai apkart ir gan sašķaidīti stikli gan miskaste... Tiešam ceru ka var atrast kādu risinajumu šai problēmai??
 
Dace 2018-08-29 14:44:04
Sveiki. Vai Ķengarā būs Lidl veikals?
 
Artūrs 2018-08-28 14:52:24
Sveiki. Rīgas mikrorajonos gandrīz nav iespējams atrast soliņus, uz kuriem veciem cilvēkiem būtu iespēja pasēdēt un atpūsties. Rīgas labiekārtošanai tiek tērēta liela nauda. Varbūt ir iespēja novirzīt līdzekļus soliņu uzstādīšanai deviņstāvu ēku tuvumā. Veciem ļaudīm tas būtu ļoti noderīgi un ērti. Arī jauniem cilvēkiem šāds infrastruktūras elements labi kalpotu.
 
Baiba 2018-08-28 09:04:29
Labdien. Mātes brālēns - 2.grupas invalīds (pēc insulta), invaliditātes pensija – 90eiro. Dzīvo viens (sociālajā mājā Čiekurkalnā). Vai viņam ir iespēja saņemt kādu palīdzību no Sarkanā Krusta (pārtiku) vai kādu citu palīdzību?
 
Gunta 2018-08-26 10:18:12
26.aprīlī uzdevu jums jautājumu par to, kad sāksies Brasas tilta remonts. Jūsu teksts bija sekojošs "Noslēdzoties Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētkiem Rīgas domes Satiksmes departaments uzsāks Brasas tilta pārbūvi." Pagaidām no pārbūves darbiem nav ne miņas. Varbūt beidzot vajadzētu amatpersonām sākt arī par saviem vārdiem atbildēt, nevis mētāties ar tukšiem solījumiem, un tad meklēt aizbildinājumus.
 
Krista 2018-08-25 20:14:29
Kas tai IKEA veikala teritorija par mistiskām autobusu pieturām?? Vai ir paredzets ka tur brauks kāds autobus ?
 
Valters 2018-08-25 20:11:22
Sveiki Jautāšu par Rīgas graustiem un jautajums būs tieši par to cik un kādos ir plānots šogad nojaukt pavisam?
 
Gita S. 2018-08-23 10:07:24
Labdien! Rakstu Jums, lai noskaidrotu vairākus jautājumus par mājas iekšpagalmu Vecmīlgrāvja ielā 8. Pati esmu šīs mājas iedzīvotāja un jau ilgāku laiku es un vairāki mājas kaimiņi izjūtam ļoti lielas neērtības saistībā ar automašīnas novietošanu pie savas mājas. Pirmkārt, vienkārši nav vietas, kur nolikt automašīnu, jo mūsu māja ir liela (gara) ar ļoti daudz iedzīvotājiem-autovadītājiem, bet normālas autostāvvietas pie mājas var teikt, nav nemaz. Otrkārt, pie mūsu mājas regulāri veidojas jaunas un dziļas bedres. Tad kad kritiskākās bedres tiek aiztaisītas ciet, pēc neilga laika vietā ir jaunas bedres. Kādēļ iekšpagalmu bedru remonts ir tik nekvalitataīvs? Sakiet, lūdzu, vai ir plānots remonts un autostāvvietu ierīkošana mūsu iekšpagalmā (pie mājas Vecmīlgrāvja ielā 8)? Ja nav plānots, tad kā mums (mājas iedzīvotājiem) rīkoties, lai pieteiktos autostāvvietu ierīkošanai pie mūsu mājas? Piebildīšu, ka liels zemes (zāliena) laukums ir mājas iedzīvotāju kopīpašumā, kur šo autosstāvietu laukumu varētu ierīkot. Ar cieņu, Vecmīlgrāvja ielas 8 iedzīvotāja
 
šoferis 2018-08-21 17:26:27
Labvakar Ulbrokas ielā posmā no Biķernieku ielas ,līdz Dzelzavas ielai ir vairāki , vismaz 12 asfalta iesēdumi. Kāpēc netiek laboti ? Kāpēc nav brīdinājuma zīmes ?
 
Alla 2018-08-17 11:29:23
Labdien. Kas notiek ar Merķeļa ielu? Nesen jau remontēja un tagad atkal?!
 
 
Andris 2018-08-15 10:08:35
Labdien! Kas notiek ar Skanstes tramvaja attīstību. Un vispār ar Skanstes apkaimes attīstību, it sevišķi pēc AB.LV aiziešanas nebūtībā?
 
iedzīvotājs 2018-08-14 19:15:54
Sveiki. Interesē jautājums . kad tiks remontēti pagalmi Mežciemā ? Varbūt ir zināmas jau adreses kuras varētu notikt remonti ? Kāpēc pēdējos 3 gadus šie remonti iet garām Mežciemam ?
 
Atkartoti 2018-08-14 19:10:28
Labvakar. Kad tiks remonteti Gaiļezera ielas iesedumi ? NEIET RUNA PAR BEDRU LAPISANU !!!
 
Sergejs 2018-08-14 15:32:50
Sveiki! Ilgi runāts par pilsētas centra atbrīvošanu ogļu putekļiem un šo kravu pārcelšanu uz Krievu salu. Vai tur kaut kas notiek?
 
Andris 2018-08-13 10:32:13
Sveiki! Ropažu ielā 76, 78 iekšpagalmā šovasar sākts remonts. Sākts, bet nav pabeigts. Asfalts noņemts, šķembas saliktas, bet jau vismaz mēnesi vai pat vairāk nekādi darbi nenotiek. Kāpēc tā un kad darbi turpināsies?
 
Valdis B. 2018-08-10 09:12:54
Sveiki, Kad ir plānots saremontēt katastrofālā stāvoklī esošo Tīraines ielu, uz kuras atrodas vairāk kā 10 starptautiski uzņēmumi ar kopējo gada apgrozījumu vairāku simtu miljonu apmērā?
 
Māris 2018-08-09 18:17:16
Labdien man interesē tas Juglas ielas posms braucot garām suņu patversmei un tad ir kur gājēju - velosipēdistu ceļs pariet no vienas puses uz otru ielas pusi braucot ar riteni gadas ka apstājas vienā joslā mašīna lai palaistu bet no otras puses neapstajas maīna ejot ar kajam vel grutak tikt pari.. vai nav paredzets zebru uzzīmēt kaut vai??
 
Krista 2018-08-09 16:58:11
Labdien sakiet vai pie visam pilsētas bibliotēkam kas katrā pašvaldībā ir kādreiz paredzētas vello novietnes ? Jeb te tapat kā ar veikaliem ir jāprasa administrācijai vai jaraksta viņiem iesniegums vai kā?
 
Aina 2018-08-09 16:55:13
Sveicinati kaut kad pirms devāties atvaļinājumā bijāt atbildējuši uz manu jautājumu Juglā kur mašīnām tās saucamās kabatas par to apzaļumošanu kur krūmiņi ka tiks likta kaut kāda mulča vai kaut kas tamlīdzīgs lai nebūtu nezāļu kas šobrīd ir krietni daudzāk nekā kad bija parastais zālājs bet līdz pat šai dienai kad rakstu so jautājumu nav nekādas izmaiņas un nezāles tik turpina augt.. vēl ko iepriekš biju aizmirsusi pateikt ka ja vel te pie mājām tur pa laikam nopļauj tad tālāk pie Velnezera tās vispār neesmu redzējusi ka pļautu.. Un tad galu galā es varbūt ne tā sapratu pagājušo reizi kad atbildējāt kā tad īsti būs vai kaut ko darīsiet vai tā arī vis būs nezālēs??
 
Ingus Grasmanis 2018-08-09 15:57:41
Kad Jūs noorganizēsiet papeļu izzāģešanu Rīgas pilsētā? Vai tiešām nepietiek ar zaudējumiem īpašumam? Vai tiešām Rīgas dome gaida arī zaudējumus iedzīvotāju un bērnu veselībai?
 
 
Valters 2018-08-07 06:22:47
Sveiki par cik jauna sezona šim raidijumam tad iesākumā uzdosu tādu cerams vieglāku jautajumu,Andra Amerika sapņu Rīga? vai daudz darba lai būtu sapņu Rīga? Vai vispar ir iespējams realizēt Jūsu ieceres par sapņu Rīgu? Un tuvakie darbi lai iesāktu īstenot sapņu Rīgu?
 
Māris 2018-08-04 10:04:29
Sveiki es strādaju IKEA veikala bruģi taisiju un pamaniju ka viņiem teritorija kur jaunais ceļš kas vel nav mašīnām atverts ir divas autobusu pieturas meža pusē cik vel noskaidroju no viena priekšnieka ka bijis ticis rakstīts uz Rīgas Domi lai tur palaiž kādu autobusu tad nu gribētos zinaat vai tad tiešam būs tur kāds pa visam jauns autobusu maršruts vai arī kads no esošajiem.. ?? piemēram 6.autobus kam galapunkts Dreiliņos viņs var atbraukt līdz IKEA un pa apli atpakaļ uz Dreilinu galapunktu.. vai kaut vai 31 autobus pagarinaat braukšanu līdz IKEA jo tas jau arī itka būtu iespejams..
 
Aina 2018-08-02 19:54:09
Labvakar dzīvoju Malienas ielā 72 un nakti kad visi jau guļ pasākušas pa Malienas ielu braukt tas smagās mašīnas - fūres.. un brauc tā ka visa māja dreb,galu gala šī jau tikai skaitijas kā pagaidu māja kad uzcela un vēl jau apakša zem asfalta skaitijas ka ir purvs agrak taka jautajums vai tiesam šīm smagajam mašīnām gar šiem ceļiem ir atļauts braukt nakti?
 
Anete 2018-08-02 14:26:10
Vai ir kādi plāni par asfaltu Roberta Feldmaņa ielas pirmajos 260 metros.
 
Uģis 2018-08-02 13:54:01
Sveicināti. Kad sāksies Mežaparka estrādes otrās kārtas būvniecība un cik ilgi tā ir paredzēta?
 
Mārtiņš no Tallinas ielas. 2018-08-02 12:28:47
Labdien. Dzīvoju centrā, Tallinas ielā. Karstā laika dēļ logi mājā naktīs ir pilnībā atvērti visās istabās. Vai ir kāds likumīgs veids kā sodīt mopēdu, motociklu un auto vadītājus, kuri naktī zem dzīvojamo māju logiem krustojumos stāvot pie sarkanās gaismas ( nu jau sāk likties, ka tīšām ) "uzgāzē no sirds", radot reaktīvās lidmašīnas dzinēja cienīgu skaņas vilni. Ir piefiksēti pāris mopēdi, kuri pastāvīgi pa nakti cirkulē pa Tallinas ielu, kuriem , manuprāt vispār ir noņemti izpūtēji vai skaņas izolatori, lai spēkrata īpašnieks ar īpaši pielāgotu troksni varētu pamodināt Tallinas ielas namu iedzīvotājus plkst. 02:00. Kur izgulēties? :)
 
Lauris 2018-05-31 13:13:52
Lasu 30.maija interviju laikrakstā "Diena" ar Rīgas Domes priekšsēdētāja kungu Nilu Ušakovu un brīnos. "šogad esam sākuši remontēt ielas jau maija otrajā dekādē. Ātrāk nevarēja, jo bija salnas un sniegs." Piedodiet atvainojiet, bet par kādu sniegu iet runa? Pēc Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas datiem Rīgā šogad pēdējo reizi sniegs tika fiksēts 31.martā. Sals gaisā (mīnus grādi) tika fiksēti 3.aprīlī, bet uz zemes 13.aprīlī. Tāpat ieteiktu vadošajām amatpersonām, kad runa iet par kāda objekta nodošanu ekspluatācijā, precizēt gadu, jo bieži tas septembris var izrādīties ne šī gada, bet nākamā vai aiznākamā.
 
Letīcija 2018-05-30 14:41:13
Vai jūs kā Rīgas pēc ranga otrā amatpersona varat pateikt, kā pilsētas vadītājs pilsētas aktīvistus publiski drīkst saukt par "pajoliņiem", regulāri pret opozicionāriem un tiem, kuri uzskati atškiras, izturēties nihilistiski un nicinoši?
 
Jānis 2018-05-29 11:22:07
ierosinājums radio SWH: varbūt iespējams šos uzdotos jautājumus un atbildes kautkā strukturēt (lai var ērti meklēt caur meklētāju vai pa tēmām)?
 
Jānis 2018-05-29 11:20:27
Par Rīgas namu pārvaldnieku. (Iespējams, ka jautājums ir jau uzdots, bet atbildi nevaru atrast). Kāpēc ūdens skaitītājus e-parvaldnieks.lv var iesniegt tikai mistiskas 3 dienas? Rēķinu tāpat izraksta tikai 20. datumā nākošajā mēnesī. Ja šo termiņu 3x nokavē, tā piestāda mistisku soda naudu, kaut gan realitātē ir samaksāts par ūdeni vairāk nekā skaitītājs rāda. Izskatās pēc reketa 90. gadu stilā. Varēja vismaz uztaisīt, ka iet atgādinājums uz e-pastu, par skaitītāja rādījumu iesniegšanas termiņu, kā to dara citas kompānijas. Vai tiešām Rīgas namu pārvaldnieks vēl dzīvo akmens laikmetā? No pašas kompānijas atbildi dabūt neizdevās.
 
 
Ingus 2018-05-28 19:38:10
Sveicināti, Jautājums par Rīgu, Riepnieku ielu. Nu jau kādus ~2 mēnešus ielai mainīts kustību virziens. Kā noprotams šis solis ir, lai tiktu ierīkotas autobusa pieturas starppilsētu autobusiem un iela "nodota" Galss-Buss izmantošanai. Cik ilgi plānots uzturēt autobusa pieturu? Ja tas ir ilgtermiņa projekts, tad jautājums par gājēju pārejām, jo esmu pārliecināts, ka dienas laikā no/uz Salaspili, Ropažiem u.c. piepilsētām par šo ielu pārvietojas daudzi, jo daudzi tūkstoši. Pašas nosacītās pietura vietas tiek uzkoptas, bet 3m tālāk netiek uzkopts, un ielas malas ir pilnas ar izsmēķiem un citiem atkritumiem. Tā pat autobusi plūsma ir ļoti intensīva, kas arī satiksmi krietni sarežģī kvartālā, nemaz nerunājot par to, ka autobusi regulāri savstarpēji signalizē, protams, arī izplūdes gāzes. Gājēju neregulētas plūsmas, auto, kas joprojām nereti dodas pretējā virzienā par šo mazo ielu... bet policijas prevencija arī īsti nav manīta. Rīgas Domei ir iesniegts vairāku desmitu Riepnieku ielas iedzīvotāju paraksti par šo jautājumu. Retoriski un Interesanti, kā SIA Galss Bus var iegūt veselu ielu savā pārvaldībā...? Blakus ir Abrenes iela, kur ir iespējams satiksmi pārvirzīti, kā arī iebraucējiem daudz ērtāk būtu ar citu sabiedrisko transportu doties gaitās.
 
Lolita 2018-05-28 10:25:19
Jautājums par Rīdzinieka kartēm. Cik tad tās par naudu 2 gadu laikā ir iegādājušies? Es savā veikalā nepārdodu preci, kuru ilgā laika posmā neviens nav nopircis. p.s. cerams, ka Amerika kungs, neatrunāsies ar tekstu par komercnoslēpumu.
 
Lolota 2018-05-28 10:23:23
Vēlētos izteikt lielu pateicību Rīgas vadītājiem, ka rūpējaties par to, lai rīdzinieki vairāk pārvietotos ar kājām, tādejādi uzlabojot savu veselību. Minēšu tikai divus piemērus kā tas notiek. Pārvietojos no Teikas uz Pārdaugavu ikdienā. 1. ja braucu ar 1.tramvaju, tad Stacijas laukuma pieturā varu izkāpt, iziet cauri Vecrīgai un turpināt ceļu ar to pašu tramvaju. Skaisti var apskatīt Vecrīgu. 2. ja braucu ar autobusu pa Brīvības ielu, tad ar remontu sākšanos varu izkāpt noiet pāris pieturas, apsteigt vairākus jau iepriekš aizgājušos autobusus un vietā, kur remonti beidzas turpināt ceļu jau ar iepriekš aizgājušu autobusu. Protams, šāda glauna iespēja paveras tikai Rīdzinieku kartes īpašniekiem.
 
Valters 2018-05-27 14:35:27
Sveiki šis nebūs jautajums bet ja ir kads komentars tad varat pievienoties... Tatad braucu pa Brīvības ielu posma no tirdzniecības centra Alfa un redzeju ka daudz kokus gar Brīvības ielu stada uz centra virziena pusi.. tas gan ir baigi labi...
 
Marika Kiesnere 2018-05-25 09:38:35
Labdien. Dzīvoju pie Atgāzenes stacijas. Ceļs, kas iet pa Adulienas/Dzelzceļa ielu nav asfaltēts. Ītīpaši vakaros pēc plkst 17 uz šim ielām auto satiksme ir ļoti intensīva (tiek apbraukts Vienības gatves sastrēgums). Lai arī iz uzstādīta zīme, ka šeit ir dzīvojamā zona, tikai retais auto vad;ītājs to ievēro. Esam zvanījuši uz Rīgas Domes satiksmes departamentu par sasāpējušo problēmu (iepriekšējos gados). Atbilde bija ,ka pa šo ielu auto satiksme nav intensīva un tuvākajā laikā nekas neuzlabosies. Ja neticat, varbūt atbraucat pēc plkst 17 saulainā , sausā laikā un paskataties kas šeit notiek. Ja nav iespējams šo ielu noasfaltēt, varbūt ir iespēja ielas segumu pārklāt ar kādu līdzekli, kas mazina putekļu intensitāti vai arī ierobežot satiksme vakara stundās. Paldies par atbildi.
 
Ģirts 2018-05-23 21:59:07
Brīvības ielas velo celiņš no Gustava Zemgala gatves ir ļoti ērts. Man ir jautājums, kā tiek programmētu luksofori, jo pašreizējais regulējums velobraucējiem ir ļoti nedraudzīgs, jo pie dažiem luksoforiem var nākties nīkt pat līdz 2 minūtēm. Es saprotu lielākā krustojumā kā ar Lielvārdes ielu, bet nelielā krustojumā, kā ar Dzērbenes ielu, ja nepaspēj 5 sekundēs, kuras atvēlētas velobraucējiem šķērsot ielu, ja nevēlies pārkāpt satiksmes noteikumus, nākas stāvēt iepriekš pieminētās 2 minūtes. Vasaras sezonā daudzviet pie sarkanā sastājas tik daudz velobraucēji, ka iedegoties zaļajam signālam visi nemaz nepaspēj šķērsot ielu. Laikam Rīgas Domes pozīcijā nav daudz velobraucēju.
 
Guntis Zālītis 2018-05-21 13:27:17
Labdien! Esmu Rīdzinieka kartes lietotājs un Rīgas satiksmes autostāvvietu apmaksai aprīlī sāku izmantot mobilo aplikāciju Riga Card. Autostāvvietas izmantoju arī darba vajadzībām un, lai darba vieta atmaksātu manis iztērētos personīgos naudas līdzekļus, ir vajadzīgi samaksas apliecinoši dokumenti vai konta izdruka teiksim par pagājušo mēnesi. Lai to saņemtu, ir jāraksta iesniegums klātienē kādā no klientu apkalpošnas centriem un jāgaida likumā atrunātās līdz 30 dienām, kamēr RS atsūtīs. Uzrakstīju iesniegumu 25.04.2018, lai saņemtu izdruku par aprīli, šodien ir 21.05.2018, neko vēl neesmu ne uz e-pastu, ne arī pa pastu saņēmis, aprīļa mēnesi darba vieta ir noslēgusi, un kā nav grūti saprast man neko vairs neatmaksās. Jautājums ir, vai nevar modernizēt šo aplikāciju un nodrošināt, ka ieejot savā kontā aplikācijā vai no mobilā telefona vai datora veikt izdrtuka par veiktajiem maksājumiem par noteiktu periodu kā to var izdarīt Mobilly aplikācijā. Jau iepriekš paldies par atbildi, ar cieņu, Guntis Zālītis
 
Vello aktīvists 2018-05-17 11:08:22
Runajot atkal par vello joslam atkal bija uzzīmetas velo joslas uz Brivības ielas nesen tad man radas ideja tada ka vai nevar uztaisīt vello joslu ko pa ar sabiedriska transportu joslu un problema būs atrisinata nu kaut vai tads varjants? Tad par Čaka ielu sapratu ka to saksiet remontet nakamgad vai šai ielai būs paredzeta vello josla?? Un vai čaka ielu remontējot padomasiet par apzaļumošanu kaut kādu?
 
Kārlis 2018-05-16 21:17:33
Labdien ! Vēlreiz jautājums par Rigondas gatves 6. 8,10, Kleistu ielas 19,21 un Kurzemes prospekta 52 iekšpagalmu. 15. maija atbrauca smagā mašīna ar traktoru un izgāza smiltis priekš bērniem, kur spēlēties. Ļoti jauki vismaz kāds papildinājums, bet izbēra pa vidu jau ta tuvu esošajam jaunajām šūpolēm un tam mistiskajam veidojumam un abi aizbrauca ! Kāpēc nevar normāli padomāt ar galvu un izbērt vismaz otrā pusē kā arī izmantot traktora kausu un daudz maz izlīdzināt šo čupu ? Nav tak ar lāpstu šoferim jālīdzina !!!
 
Aina 2018-05-16 16:50:40
Labdien tātad Jugla Malienas iela pagājušajā gada uztaisija tās saucamās kabatiņas jeb auto stavvietas un protams ka netikai Jugla bet vēl citur pilsetā.. jautajums nebūs par pašām stāvvietām bet par to ka zaļajā zonā tur sastādija kaut kādus krūmiņus bet aizmirsa uz tiem un ap tiem krūmiņiem apbert to speciālo maisijumu lai neaug nezāles... Kādēļ tas netika izdarīts???? Jo tomēr ja dara kaut ko tad kartīgi jo šobrīd nezāles ir vairak nekā ja tur tikai zālajs auga..
 
 
Valters 2018-05-14 23:15:29
Sveiki biju ciemos ar riteni aizbraucis pie drauga uz mājam tas ir protams ka Rīgā un Salaspils iela 7 un tas maššinu piebraucamais asfalts pie majas ir ar daudz bedrēm.. sakiet vai viņas kauut vai tiks aizlapītas jeb arī tā maja ir privata teritorija?
 
Liene 2018-05-14 14:14:35
Labdien, Jautājums ir par beznosaukuma ielu, kas savieno Salaspils ielu (uzreiz aiz trolejbusa pieturas) un Rītupes ielu pie mājas Nr.3. Līdz šim šī iela bija lietojama, lai no trolejbusa izkāpušie varētu doties mājās pa īsāko ceļu, taču nu jau vairākus mēnešus tā ir aiztaisīta ar sētu, jo iebrucis asfalts? nesen tam pievienojās arī smilšu kaudzes krāvums. Cik ilgi vilksies remonts? pašlaik cilvēki mēģina laipot pa šauru spraugu gar sētu vai ir spiesti iet apkārt mājām. 56°55’55.5″N 24°10’07.8″E, 56.932095, 24.168829
 
Jānis 2018-05-11 16:03:39
Sveiki. Kad tiks salabotas Vanšu tilta kāpnes? Nav ērti pārvietoties. Lifts nešķiet drošs.
 
Pauls 2018-05-11 08:35:04
Labrīt. Skolas ielā (starp Lāčplēša un Dzirnavu ielu) ir ieklāta skaista un ērta ietve (bruģakments), bet nav skaidrs, kāpēc pēc katriem 5-10 metriem ir atstātas iedobes. Citās ielās, es redzēju, ka šādas iedobes tiek pārklātas ar režģi. Šajā ielā nav. Tas tā ir plānots vai remontdarbi vēl nav pabeigti?
 
Ziedonis 2018-05-10 21:31:49
Labdien! Piedāvāju izvērtēt priekšlikumu uzlabot velobraucēju drošību Valdemāra/Kalnciema ielas posmā uz Vanšu tilta un Ķipsalā. tur kā zināms satiksmes ātrums ir palielināts (70). Un ir divas riteņbraucējiem ļoti bīstamas vietas, ja tie pārvietojas pa brauktuvi - abas nobrauktuves uz Ķīpsalu. Lielās ātruma starpības dēļ risks nogriežoties nobrauktuvē notriekt paralēli braucošo riteņbraucēju ir ļoti liels. Ierosinu ierobežot velosatiksmi pa brauktuvi minētajā posmā. Tai nevajadzētu būt problēmai, jo velosatiksmei ir paredzēts aprīkots ietve/veloceļš turpat aiz barjeras. Brauktuvē jāuzstāda zīme "tikai autosatiksmei". Tikai un vienīgi rūpējoties par velobraucēju drošību.
 
Sarmīte 2018-05-10 18:33:10
Labdien! Ļoti nepievilcīgs skats ir vērojams Mežaparkā, ezera galvenajā pludmalē, Ostas ielas galā. Īpaši pie laivu piestātnes - bardaks. Vai tiešām nevar to savest kārtībā?
 
Elita Benzīns 2018-05-10 16:52:04
Veloceliņš- virziens Vanšu tilts-Ķīpsala ( Ķīpsalas peldbaseina pusē ) - Vēlams turpināt veloceliņa marķējumu posmā no pārejas līdz Daugavgrīvas ielai , ar sadalījumu: Gājēji / Velobraucēji . Pārlieku daudz " telefonos sēņojošu " gājēju nekoordinēti pārvietojas t/c Olimpija virzienā! Mēs no Pārdaugavas!
 
Dāgs 2018-05-10 13:27:57
Sveiki.Kāpēc tik slikti no ielām tiek tīrītas smiltis, netiek tīrītas zīmes? Ielas būtu jātīra noteiktās dienās katru mēnesi, ne tikai reizi gadā pēc ziemas. Ļoti bēdīgi izskatās tilti, aizsargbarjeras, ceļa zīmes. Vēja laikā rodas daudz putekļu. Gadījumā, ja traucē automašīnas, novietojiet ceļa zīmes ar informāciju, kurās dienās aizliegts stāvēt (bet tikai vienā ielas pusē nevis abās uzreiz), kamēr tiek veikta tīrīšana.
 
Ēvalds 2018-05-10 11:18:37
Vai Amerika kungs varētu atbildēt cik lieli Rīgas pilsētas finansu resursi tika ieguldītai 9. maija tā dēvēto "svētku" pasākuma svinībām? Ja arī šī diena tiek atzīmēta, tad kā piemiņas dienas kara upuriem, nevis svinēti ar dziesmām un salūtu.
 
Olafs 2018-05-10 08:36:01
Labdien, Amerika kungs! Vairākas dienas pēc kārtas dienas dažādos laikos dodos gar Matīsa un Brīvības ielas krustojumu, kur notiek remontdarbi. Beidzot remontdarbu vieta ir pienācīgi norobežota, kas iepriekš bija lielākais remontdarbu veikšanas klupšanas akmens, kuru neviena atbildīgā amatpersona godīgi nespēja atzīt. Bet, ak vai, tur nav redzams neviens strādnieks. Vienā no Rīgas centrālajām vietām notiek remonts, bet nekāda darbība nav novērojama. Vai šos var nosaukt par labi organizētiem remontdarbiem?
 

Par aktuālo Rīgā (18.12.14)

Atbildes uz iesūtītajiem jautājumiem Lasīt vairāk

Par aktuālo Rīgā (11.12.14)

Atbildes uz iesūītajiem jautājumiem. Lasīt vairāk

Par aktuālo Rīgā (04.12.14)

Atbildes uz iesūtītajiem jautājumiem Lasīt vairāk

Par aktuālo Rīgā (27.11.14)

Atbildes uz iesūtītajiem jautājumiem Lasīt vairāk

Par aktuālo Rīgā (20.11.14)

Atbildes uz iesūtītajiem jautājumiem Lasīt vairāk

1 30 31 32 33 34 39

Copyright © AS RADIO SWH. All rights reserved.